Yurtdışında Tesettür Giyim Modası 2016

Yurtdışında Tesettür Giyim Modası 2016
18 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 2.068 kez okundu.

Yurtdışında tesettür giyim ülkemize göre daha farklıdır. Renkli kıyafetler, farklı eşarp bağlama çeşitleri her zaman daha sportif ve enerjiktir. Canlı renkler bir arada daha fazla kullanılır ve renk cümbüşü hakimdir.

Yurtdışında tesettür giyimde kapalı olan kadınlar aksesuar olarak da daha farklı ve çarpıcı modeller kullanmaktan çekinmezler. Özellikle de sokak modasında birbirinden farklı kombinler renkleriyle adeta tesettür akımının başka bir yöne dönmesine neden olur. Tesettür giyimde uyum çok önemli değildir. Önemli olan trendlerin bulunduğu bir kombin oluşturmaktır.

Yurtdışında kapalı kadınlar ve genç kızlar eşarplarını daha serbest bağlarlar. Bu nedenle kıyafetlerinde salaş bir görünüm hakimdir. Salaş hırkalar, uzun tunik modelleri ve bol pantolonlar yurtdışı tesettür giyimin modellerinden bir kaçıdır. Etek seçiminde ülkemizdekine göre biraz daha kısa etek boyları tercih eden kadınlar üst kısımda eteği dengeleyen kıyafetler seçerler. Ülkemizdeki tesettür modasından farklı olarak belli bir uyum aranmaz. Bu nedenle kıyafetler sokak modasına daha yatkındır.

Giyim modasına eşlik eden makyaj çeşitleri daha ağır ve koyu renklerden oluşmaktadır. Bu nedenle kıyafetlerinde daha renkli parçaları bir araya getirirler. Kombinlerinde kullandıkları kıyafetler vücut ölçülerini tamamen kapatan kıyafetlerden meydana gelmektedir. Tesettür giyimde bütün ülkeler çapında ortak olan tek şey; başın kapalı olmasıdır. Başın kapalı olması ortak nokta olarak belirtilmiştir. Kıyafetlerde seçilen modeller ve renk geçişleri her ülkede farklıdır. Farklı ülkelerde kapalı olan kadınlar genellikle siyah gibi koyu renkli kıyafetleri tercih ederler. Koyu renkli kıyafetlerin tesettürle daha çok bağdaştığını düşünürler. Bu nedenle kıyafetler göze batmayacak şekilde modellerden ve renklerden tasarlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Mezuniyet Elbiseleri Modelleri Yeni Sezon 2016 başlıklı makalemizde tesettur mezuniyet balo elbiseleri, tesettur mezuniyet elbiseleri ve tesettur mezuniyet kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git