Tesettür Modasında Kalem Etek Kombinleri 2016

Tesettür Modasında Kalem Etek Kombinleri 2016
25 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 4.724 kez okundu.

Tesettürlü kadınların giymiş oldukları etek çeşitlerinden biri de; kalem eteklerdir. Hatta pantolonlardan daha çok etekleri tercih eden kapalı kadınlar kumaş kalem etekler içinde kendilerini daha rahat hissederler. Bilinenin aksine kalem etekle kombin yapmak tesettür giyimde daha kolaydır.

Kalem etek kombinleri 2016 sezonunda kalem eteklerle bir arada giyilen dökümlü bluzler eteklerin iyi bir tamamlayıcısıdır. Eteğinizi siyah tercih ettiğinizde kol ağızları dar ve kol kısımları hafif bol gömlekleri tercih edebilirsiniz. Dar eteklerin üzerine dökümlü kıyafetler giymek işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Kısa yoldan şık olmanızı sağlayan kalem eteklerle yapabileceğiniz en iyi kombin örneklerinden biri de; gömlek giyerek eteğin duruşunu dengelemek ve şık hale getirmektir.

Yakası kolye detaylı olan gömlekler, bebe yaka gömlek modelleri ve işlemeli gömlekler kalem eteklerle bir arada giyilebilir. Bunun için eteğin rengine ve modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle de eteklerde görülen düğme ayrıntıları varsa gömleğinizi sade tutmanızda fayda var. Hem etek hem de gömlekte hareketlilik olmaması şık olmanız açısından iyi olacaktır.

Tesettür Kalem eteklerle beraber giyilen beli kısa ceketler eteklerin iyi bir tamamlayıcısıdır. Kalem eteğinizin üzerine siyah beli kısa ve dar bir ceket giyerek şık görünmek istediğiniz her yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Ufak bir çanta ve topuklu ayakkabılar kalem eteğinizi kusursuz gösterecektir. Kalem eteklerle beraber giyilen boğazlı balıkçı yaka kazaklar kış mevsimini için ideal kombin seçeneklerinden biridir. Kalem etek her ne olursa olsun babet yada düz taban ayakkabılarla bir arada kullanılmamalıdır. Topuklu ve stiletto ayakkabılar kalem eteklerle beraber kullanılan ayakkabı türlerindendir.

Renkli ve desenli kalem etekleri tek renk olan üst parçalarla birlikte giymeyi denemelisiniz. Bunun için desenli siyah beyaz bir kalem etek üzerine yine siyah renkteki bir gömleği kombinleyebilirsiniz. Renk karmaşası yaratmak yerine renk dengelemeye çalışmalısınız. Bunun için zevkinize uyan renkleri zıt olacak şekilde kullanmayı deneyin. Eşarp rengini de gömlek rengi ile aynı tonlarda seçmeye özen gösterirseniz kalem etek şıklığını kolay yoldan elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettur Giyimde Şık Deri Kombinleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde deri ceket modelleri tesettur, deri kombinleri tesettur ve tesettur deri modeller 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git