Tesettür Giyimde Eşarp ve Kıyafet Uyumları

Tesettür Giyimde Eşarp ve Kıyafet Uyumları
9 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 3.700 kez okundu.

Tesettür giyimde ve eşarp ve kıyafet uyumunun hem renk hem de biçim açısından ahenkli olması gerekmektedir. Kıyafetinize uygun bir eşarp kullanmak istiyorsanız ilk olarak renk uyumuna özen göstermelisiniz. Genellikle kıyafette seçilen rengin tonlarında eşarp kullanılması tavsiye edilir.

Tesettürde eşarp ve kıyafet uyumunda dokularda önemlidir. Örneğin; saten eşarplar abiye kıyafetlerle uyumludur. Günlük kullanım için uygun değildir. Tesettür kıyafetiniz düz bir renkten meydana gelmişse eşarp rengi desenli olmalıdır. Desenli kıyafetlerde ise düz renk eşarp seçimine gidilmelidir.

Eşarbınızda altın rengi yada gümüşi yansımalar varsa günlük kıyafetlerinizle bir arada kullanmanız uygun olmaz. Bu tip eşarplar daha çok davetler için kullanılır. Tesettür abiye elbiselerle beraber kullanılması uygundur. Günlük kıyafetlerde eşarp modeli seçerken mat renklerden ve mat yüzeylerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Parlak eşarplar günlük kıyafetler için uygun değildir. Üzerinize sade beyaz bir gömlek giydiğinizde eşarp olarak puantiyeli bir eşarp tercih edebilirsiniz.

Eşarp ve kıyafet uyumunda renklerinde önemi vardır. Siyah bir gömlek giydiğinizde zıt renklerinden biri olan kırmızı bir eşarp kullanabilirsiniz. Mutlaka desenli bir eşarp kullanmanız gerekiyorsa üzerinize giydiğiniz bluz yada gömleğin sade ve tek renkten meydana gelmesine dikkat edin. Desenlerin bir arada kullanılması kıyafetinizde renk uyumsuzluğu yaratır. Çiçekli bir eşarp ve çiçekli bir bluz kıyafetin ahengini bozarak sizi rüküş gösterir. Bu nedenle karmaşık desenler düz renklerle bir araya getirilmelidir.

Eşarplarda ve kıyafet seçiminde renk uyumu yakalamak için fazla zorlanmak istemiyorsanız; renk tonlarından yardım alabilirsiniz. Lacivert bir gömleğin üzerine mavi tonlarında bir eşarp tercih edebilirsiniz. Renk tonlamaları eşarp ve kıyafette uyum yakalamanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Düğün İçin 5 Farklı Tip Tesettür Elbise Önerisi 2017 başlıklı makalemizde düğün elbiseleri tesettür 2017, düğün kıyafetleri tesettür 2017 ve tesettür düğün elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git