Tesettür Giyimde En Güzel Şal Bağlama Modelleri

Tesettür Giyimde En Güzel Şal Bağlama Modelleri
14 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 23.256 kez okundu.

Tesettürlü kadınların farklı ortamlarda değişik şekillerde şal bağlaması gerekebilir. Kıyafetlere göre değişik şekillerde şal bağlama teknikleri kullanılır. Genç kızların ve ortay yaş tesettürlü kadınların bağladıkları eşarp modelleri birbirinden farklı olabilir.

Şal bağlama tekniklerinde eşarptan önce başınıza siyah bir örtü ya da eşarp renginize göre beyaz bir örtü takmalısınız. Üzerine eşarbınızı taktıktan sonra eşarbın bir kenarını bir taraftan diğer bir tarafa geçirerek siyah örtüyr iğne tutturun. Ardından diğer tarafı alarak yine aynı tarafın arka tepe kısmına iğneleyin. Fırfırlı tarzda hoş bir eşarp bağlama şekli elde edeceksiniz. Şal bağlama modellerinden birinde yine bir taraf öteki tarafa alınarak kulağın arka kısmında bir yerlere iğne ile tutturulur. Diğer taraf yine aynı hizada başın yukarı kısmında eşarp şeklinde örtülür. Ortaya çıkan görüntü eşarp üzerinde başka bir eşarp varmış gibi görünür.

Püsküllü dikdörtgen tarzındaki eşarplar farklı şekillerde bağlanabilir. İlk olarak dikdörtgen eşarbınızı başınıza örttükten sonra bir ucunu kısa tuturak diğer ucunu uzun tutarak ayarlayın. Eşarbın uzun tarafını alıp kısa olan tarafın altından boynunuza dolayın. Uzun tarafı diğer tarafa geçirdikten sonra eşarbınıza boyununuzda şal görünümü verin. Ardından normal eşarp görünümü verdiğiniz kısımlardan tutun ve arka tarafta iki ucu birbiri üzerine iğne ile tutturun. Arka tarafta ortaya çıkan görüntü son derece estetik olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Orta Yaş Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde orta yas tesettur abiyeler, orta yas tesettur elbiseler ve orta yas tesettur giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git