Tesettür Giyimde En Güzel Etek Kombinleri Nasıl Yapılır 2016

Tesettür Giyimde En Güzel Etek Kombinleri Nasıl Yapılır 2016
19 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 8.467 kez okundu.

Tesettür giyimde genellikle alt kısmı geniş yada pileli olan etek türleri tercih edilir. Bu etekler değişik renklerde ve uzunlukta tesettürlü kadınların kombinlerine eşlik ederler. Tesettürlü kadınların giydikleri etek modelleri genellikle dökümlü bluzlerle birlikte kombinlenir. Etek türleri içinde uzun ve dar etek türleri de bulunmaktadır. Dizlerde biten tesettür etek türleri fazla görülmez. Çünkü tesettür giyime uygun bir model değildir. Eteklerin boyu genelde uzun olduğu için üst kısma bedene oturan gömlekler giyilir.

Tesettür giyimde kullanılan etekler genellikle belinde dar ve altı bol olan eteklerdir. Böyle bir eteğe sahipseniz üzerine beli dar olan bir gömlek giyebilirsiniz. Uzun kollu ve dökümlü gömlekler bu eteklerin üzerine iyi şekilde uyum sağlar. Boyundan fiyonk bağlamalı gömleklerle oldukça şık görünen uzun kloş etekler aynı zamanda, önü fırfır detaylı gömleklerde de giyilirler. Bordo bir etek giydiğinizde üzerine şeker pembe yada yavruğazı bir gömlek tercih edebilirsiniz. Dantel gömlek detayları uzun kloş eteklerde oldukça hoş görünür. Etek türleri içinde yer alan dar form etekler yine gömleklerle beraber giyilir. Siyah dar form eteklerle en iyi giden renklerden biride; beyaz üst parçalardır. Kış mevsimi için bu etekleri balıkçı yaka dar kazaklarla da giyebilirsiniz. Tesettür etek modellerinden biride küçük karelere sahip olan ekose geniş eteklerdir. Ayakların bile gözükmedi uzun formlu bu etekler kışın tercih edilir. Üzerine yine balıkçı yaka bir triko tercihinde bulunabilirsiniz. Etek tesettür giyimde en fazla kullanılan parçadır. Bu nedenle değişik şekillerde kombin yapılarak kullanılır. Tesettürlü kadınların giydikleri etek türleri içinde deri eteklerde yer alır. Deri etekler oldukça geniş bir forma sahiptir. Üzerine dar kesim kıyafetler tercih edilir. Deri eteğin üzerine dar kesim bir kazak ve ınun üzerine yine belden oturtmalı belde biten deri bir ceket giyebilirsiniz. Etek ne kadar uzunsa üstteki parça o kadar kısa olmalıdır. Aradaki dengeyi yakalamak her zaman önemlidir. Uzun eteğin üzerine uzun etek uçlarına sahip ceketler ve gömlekler giymeniz bir moda hatasına neden olur.

Her tarafı pileli olan uzun etekleriniz için yine gömlekler en büyük kurtarıcılarınızdan biri olacak. Pileli etekler hareketli etek türlerindendir. Bu nedenle üzerinize giydiğiniz gömlek tek renk ve açık renklerden seçilmelidir. Siyah pileli eteğinizin üzerine tek renk ve detaysız beyaz gömleğinizi tercih edebilirsiniz. Hareketli olmayan eteklerde ie detaylara sahip olan gömlek türleri tercih edilebilir. Kış mevsiminde de eteklerinizin üzerine uzun kollu gömlekler tercih edebilirsiniz. Üzerine şık bir ceket giyerek eteğinizin şıklığını daha fazla öne çıkarmanız mümkün. Ayrıca eteğinde biraz daha detay isteyen tesettürlü kadınlar önden büyük pile detaylı etekleri tercih edebilirler. Bu eteklerde yine kontrast renk üstlerle birlikte kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Tesettur Giyimde Şık Deri Kombinleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde deri ceket modelleri tesettur, deri kombinleri tesettur ve tesettur deri modeller 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git