Tesettur Ekose Etek Kombinleri Nasıl Olmalı?

Tesettur Ekose Etek Kombinleri Nasıl Olmalı?
16 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.490 kez okundu.

Tesettürlü kadınların giydikleri ekose etekler yaz ve kış mevsimine uygun olarak ayrı kumaşlardan tasarlanmıştır. Kış günleri için kalın kumaşlar yaz günleri içinse daha ince kumaşlar tercih edilir. Ekose etekler A kesim etek formlarıyla karşımıza çıkar. Belinde kemer olan ekose etekler daha çok gömleklerle birlikte kombinlenir. Gömleğin uç kısımları eteklerin içine sokularak kullanılır. Ekose eteklerle koş mevsiminde botiler yaz mevsiminde ise babetler yada topuklu ayakkabılar giyilir. Ekose etek kombini yapılırken etek renklerinden oluşan tek renk gömlekler giyilir. Siyah beyaz ekose eteklerde siyah yada beyaz gömlekler kullanılır. Eşarp rengi olarak gömlekle zıtlık yaratacak renkler tercih edilir. Siyah gömleklerle kırmızı eşarp kullanılması uygundur.

Dar kesim ekose eteklerin beline kalın deri kemerler uyarlanabilir. Yine üzerine dat gömlek tercih edilebilir. Gömleklerin hareketsiz ve basic olması önemli bir ayrıntıdır. Ekose eteklerde geniş kesim kullanılıyorsa beli kumaş detayından meydana gelen kemerler kullanılır. Bu kemerler daha çok salaş modellerden oluşmaktadır. Ekose eteklerle beraber peplum ceketlerde kullanılabilir.En sık kullanılan ekose etek türlerinden biride; gri ve koyu gri renklerinden oluşan eteklerdir. Bu etek türlerinde de penye detaylarından meydana gelen üst dantelli üstler kullanılır. Her kombinde olduğu gibi badinin etek uçları eteğin içine sokularak kullanılır. Bunun yanında zıt renklerden meydana gelen ekose etekler daha zarif ve estetik görünür.

Bir önceki yazımız olan Tesettur Giyimde Şık Deri Kombinleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde deri ceket modelleri tesettur, deri kombinleri tesettur ve tesettur deri modeller 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git