Tesettür Düğün İçin Abiye Modelleri 2016

Tesettür Düğün İçin Abiye Modelleri 2016
17 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 7.139 kez okundu.

Tesettürlü kadınların düğünlerde giydikleri abiye kıyafetler diğer kadınlarda olduğu gibi renkli tasarımlardan meydana gelmektedir. Bu abiye kıyafetler de kullanılan renkler genellikle mor, krem rengi, bordo, yeşil, yavruağzı gibi renklerden oluşur. Tesettürlü kadınların giydikleri abiye kıyafetler de pul detaylarda dikkat çekiyor. Bel kısmında veya abiye kıyafetlerin üst tarafında kullanılan pul işlemeler kıyafetleri daha da çekici hale getiriyor. Abiye tasarımları de kullanılan en önemli özelliklerden biri de işlemeler. Kıyafetlerin ön tarafında veya üst tarafında kullanılan nakışlı işlemeler abiye kıyafetlerin daha gösterişli görünmesini sağlıyor. Nakışlı işleme tarzları kıyafetlerin kollarında da yer alıyor.

Tesettürlü kadınların severek giydikleri abiye kıyafetlerden biri de peplum etek detaylarına sahip olan abiye kıyafetler. Bu kıyafetler de nar çiçeği gibi açık renkler kullanılıyor. Elbiselerin etekleri son derece uzun ve yerlerde sürünen kuyruk etek modellerinden meydana geliyor. Taş işlemeli abiye çeşitlerinde ikili abiye kıyafetler de mevcut. Bu kıyafetlerde iç kısımda askılı bir elbise üzerinde de kaftan tarzı bir dış giyim parçası yer alıyor. Bu kıyafetlerde uç kısımlarda yer alan pul ve taş işlemeler kaftanlı abiye kıyafetleri daha da şık hale getiriyor. Düğünler için son derece uygun olan abiye kıyafetler arasında; dantel işlemelerle zenginleştirilen abiye kıyafetlerde bulunuyor. Siyah, krem rengi ve beyaz en sık kullanılan dantel detaylı abiye kıyafetlerin başında yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Orta Yaş Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde orta yas tesettur abiyeler, orta yas tesettur elbiseler ve orta yas tesettur giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git