Orta Yaş Tesettür Giyim Modası 2016-2017

Orta Yaş Tesettür Giyim Modası 2016-2017
19 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 6.487 kez okundu.

Orta yaş tesettürlü kadınlarda giyim; hem gençlere hem de yaşı daha fazla olan kadınlara yatkındır. Bunun için hem spor giyinmek hem de klasik giyinmek gibi her iki stile de yönelmek mümkündür. Tesettürlü kadınlarda giyim konusunda en şanslı bayanlar olduklarını söylemek mümkün. Orta yaş kadınlarda renkler günlük yada abiye kıyafetlerde pastel renk tonlarından seçilebildiği gibi klasik ve ağır renkler de kullanılabilir.

Orta yaş kadınlar genellikle uzun kalem etekleri tercih ederler. Klasik görünümlü tunikler yada ayrıntılı tunik modelleri orta yaş kadınlara hitap eder. Zincir detaylı yada sırt detaylı tunik modelleri orta yaş tesettürlü kadınlar tarafından daha sık kullanılır. Pantolon seçiminde ise genelde kumaş dar paça kıyafetlerden yardım alınması gereklidir. Yeni sezon giyim modasında daha çok rahat kesimli jean pantolonların orta yaş tesettürlü kadınlar tarafından giyileceğini söyleyebiliriz. Gündelik hayat içinde rahat kesim bir jean pantolon giyerek üzerine dökümlü bir tunik giyebilirsiniz. Mevsime göre eşarp rengi güneşli günler için açık renklerde, kış günleri içinse koyu renk tonlarında seçilmelidir.

Yeni sezon orta yaş tesettür modasında abiye kıyafetler saks mavisi, mor ve bordo gibi renklerden meydana geliyor. İstediğiniz gibi hareket kullanmaya özgürlüğüne sahipsiniz. Oldukça genç göründüğünüz için hareket kullanma özgürlüğünüz var. Eteklerde yerlere dek sürünen modelleri bile tercih edebilirsiniz. Topuklu ayakkabıların sıklıkla kullanılacağı yeni sezonda stiletto ayakkabılar yine gözde. Renkli stilettolardan faydalanarak elbiselerinizi daha fazla göz önüne çıkarabilirsiniz.

Kadınlarda yeni sezonda popüler olacak elbise görünümünde olan pardesülerde bebe yaka pardesü çeşitlerinden faydalanarak yaşınızı daha genç gösterebilirsiniz. Kol veya omuz detaylı pardesülerde orta yaş tesettürlü kadınların giyebilecekleri pardesü modellerini oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Düğün İçin 5 Farklı Tip Tesettür Elbise Önerisi 2017 başlıklı makalemizde düğün elbiseleri tesettür 2017, düğün kıyafetleri tesettür 2017 ve tesettür düğün elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git