Kışlık Tesettür Pardesü Seçimi Nasıl Olmalı

Kışlık Tesettür Pardesü Seçimi Nasıl Olmalı
27 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.407 kez okundu.

Kış mevsiminde sıklıkla tercih edilen pardesüler bazen yanlış seçimler yapıldığında moda hatasına neden olur. Doğru bir seçim yapmak için vücudunuzu iyi tanımalı ve pardesü seçiminizi o doğrultuda yapmalısınız.

Kışlık tesettür pardesü seçiminde bel kısmı oldukça önemlidir. Bel kısmında potluklar oluşturacak modellerden kaçınmalısınız. Renkler pardesü seçiminde oldukça önemlidir. Kış mevsiminde koyu renklerden ve bu renklerin tonlarından yardım almalısınız. Özelliklede vücut hatlarınız olduğunudan daha hacimli ise koyu renkler sizin için kurtarıcı olacaktır. Pardesü seçiminde sezonunu trendlerine kulak vermek istiyorsanız; kısa pardesü modellerinden yardım alabilirsiniz. Kısa pardesüler bu sezonun en hit pardesü modelleri arasında yer alıyor. Pardesü seçerken basen kısımlarından memnun değilseniz üst kısmı hareketli olan modellerden seçim yapmalısınız. Yaka veya bel kısmında hareket olan pardesüler alt taraftaki görüntüyü dağıtacaktır. Üst kısımda fazlalıklarınız varsa alt etek kısmı nakışlı olan pardesü modellerini tercih edebilirsiniz.

Pardesü seçiminde uzun bileklere kadar seçimler yapacaksanız boyunuzunda uzun olması gerekmektedir. Kısa boyluysanız uzun pardesülerden kaçının. Boyunuz kısa ise dizlerde biten pardesü modelleri sizin için daha uygundur. Uzun boylular her iki tip boydaki pardesüleri de tercih edebilirler. Belinizde fazlalıklar varsa kemerli ve bağcıklı modelleri tercih ederek bel ölçünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kışlık Tesettür Giyim Kombin Önerileri başlıklı makalemizde 2016 tesettür giyim, kislik tesettur giyim kombinleri ve tesettür giyim kombinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git