Kısa Boylular İçin 5 Farklı Tesettür Kombin Tavsiyesi

Kısa Boylular İçin 5 Farklı Tesettür Kombin Tavsiyesi
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 11.232 kez okundu.

Kısa boylu kadınlarda tesettür kıyafetleri kombinlemek sanıldığı kadar zor değildir. Boyunuzun kısa olması şık olmayacağınız anlamına gelmez. Etek, tunik ve pardesülerde hem kesim hem de etek boyu oldukça önemlidir. Pantolonların kesimleri boyunuzun kısa halini daha uzun göstermeli ve bu doğrultuda seçilmelidir.

Kısa boylu tesettürlü kadınlar etek seçiminde kloş eteklerden uzak durmalıdır. Eteğinizin ölçüsü ne kadar darsa o denli uzun gözükeceğinizi unutmayın. Kloş etekler boyu her zaman daha basık gösterir. Gömlek giyerken eteklerini dışarı çıkarmak uygun değil. Bunun için dar uzun bir etek giyip gömlek uçlarını eteğin içine sokmayı deneyin.

Tesettürde kısa boyunuzu kamufle etmek için dar paça bir pantolon giyerek üzerinize boyu dizlerde biten bir tunik giyin Bu kombin boyunuzu biraz daha uzun gösterecektir. Kombinlerde tek renk giyinmeye özen gösterin. Tek renk bir bluz ve etek boyunuzu daha uzun gösterir. Tek rengin uzun gösterme etkisinden yararlanarak boyunuzu olduğundan uzun gösterin.

Renk tonlamaları boyu daha uzun gösterir. Pembe, toz pembe ve uçuk pembenin bir arada kullanılması gibi renk tonlamalarını bir arada kullanmayı deneyin. Eşarp, etek, gömlek rengini renk tonlamaları içinden seçerseniz boyunuz daha uzun görünür.

Desenli kıyafetlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanızda fayda var. Özellikle de büyük desenlerden kaçının. Desen kullanmak isterseniz sadece bir bölgede kullanın. Çiçek desenli bir gömleği düz renk bir etekle giymeyi deneyin. Bu tip bir kombin hem boyunuzu uzun gösterecek hem de sizi yanlış bir kombin yapmaktan alıkoyacaktır. Renkler ve desenler doğru kullanıldığında boyu her zaman uzun gösterir. Bu nedenle koyu renklerden daha çok yararlanarak açık renklerden uzak durmanızda fayda var.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Etek Ceket Kombin Önerileri 2017 başlıklı makalemizde etek ceket kombin, etek ceket kombin tesettür ve etek ceket kombinleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git