Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar İçin Doğru Giyim Önerileri

Kısa Boylu Tesettürlü Kadınlar İçin Doğru Giyim Önerileri
4 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 4.262 kez okundu.

Kısa boylu olan tesettürlü kadınlar kıyafet seçerken zorlanabilirler. Kıyafetlerle daha uzun görünebilmek için size ipuçları yardım edecektir. Modaya uygun olarak giyinmenin yanı sıra; bu ipuçlarından yardım alırsanız daha uzun boylu gözükebilirsiniz. Uzun gözükmenin ilk kuralı tek renk şeklinde giyinmektir. Tesettür kadınlar pantolon, gömlek ve eşarp seçimini tek renkten yaparlarsa daha uzun gözükürler. Tesettürlü kadınların daha uzun gözükmesi için uygulayacakları başka bir yöntem ise; pantolonların yada eteklerin altına yüksek topuklu ayakkabı giymektir. Yaz günü için önü ve arkası kapalı olan platform topuk ayakkabıları seçebilir. Kış günleri içinse uzun topuklu çizmelerden yada botilerden yardım alabilirsiniz. Uzun gözükmek için topuklu ayakkabılara merhaba demelisiniz.

Yüksek bel pantolonlar yada etekler ssizi her zaman daha uzun gösterecektir. Bunun için kumaş pantolon seçiminde mutlaka uzun bel pantolonları tercih etmelisiniz. Etek seçiminde modeli ne olursa olsun yüksek bel eteklere yönelin. Böylelikle boyunuz çok daha uzun gözükecektir. Tesettürlü kadınların en büyük silahlarından biride; uzun elbiseler. Uzun elbiseleri sıklıkla tercih eden tesettürlü kadınlar ayaklarını örtecek şekilde uzun elbiselerden yardım almalıdır. Kloş eteklere sahip olan uzun elbiseler boyunuzun çok daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Böylece gün içinde boyunuzun yüksekliğini uzun elbiseye bağlı olarak daha uzun gösterebilirsiniz.

Geniş paçalı pantolonlar sizi daha uzun gösterir. Bu pantolonu kuımaş pantolon olarak seçebileceğiniz gibi jena pantolon olarak da seçebilirsiniz. Uygun kıyafetlerle bir araya getireceğiniz geniş paçalı pantolonlar sizi daha uzun gösterecektir. Gömlek yada triko seçiminde dar olan kesimleri tercih edin. Dökümlü kıyafetler boyunuzu daha kısa gösterecektir. Bunun yerine daha dar kıyafetler tercih edin. Fakat bunu tesettür giyime uygun şekilde yapın. Belinize kemer takarken her zaman daha ince olan kemerleri tercih edin. Kalın kemerler boyunuzu daha da kısa gösterir. İnce kemerleri tuniklerin, hırkaların yada uzun kazaklarınızın üzerine takarak kullanabilirsiniz. Tesettürlü kadınlar kıyafetlerinde genellikle büyük çantalar kullanmayı tercih ederler. Büyük çantaları bir kenara bırakın ve daha küçük çantalar kullanmaya başlayın. Askısı ince olan küçük çomuz çantaları sizi daha uzun gösterecektir. Kıyafetinize uygun olan küçük çantalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Tesettürlü kadınların genellikle kullandıkları çizgili gömlekler bir faciaya neden olabilir. Çizgili kıyafet tercihinde mutlaka boyuna çizgili olan gömlekleri tercih edin. Enine çizgiler sizi daha kısa gösterir. Çizgilerle boyunuzu daha uzun göstermek sizin elinizde. Geniş desenlerden mümkün olduğunca uzak durun. Büyük desenler yerine daha küçük desenli kıyafetleri seçin. Bu kıyafetler boyunuzu biraz daha uzun gösterecektir.

Tesettürlü kadınların sıklıkla kullandıkları babetler model olarak sivri burunlu olmalıdır. Sivri burunlu ayakkabı ve babetler her zaman daha uzun gözükmenizi sağlar. Bunun için babet seçiminde sivri burun babet ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettur Giyimde Şık Deri Kombinleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde deri ceket modelleri tesettur, deri kombinleri tesettur ve tesettur deri modeller 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git