En Şık Tesettür Söz Elbiseleri Seçimi Nasıl Olmalı ?

En Şık Tesettür Söz Elbiseleri Seçimi Nasıl Olmalı ?
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 5.058 kez okundu.

Tesettürde söz elbisesi seçerken ten rengine uygun olan elbiseleri tercih etmeli aynı zamanda zevkinizle bu renkleri harmanlamalısınız. Zevkinize hitap eden renkleri belirlerken ten renginizi de göz önünde bulundurmaya özen göstermelisiniz. Sezonun moda renkleri size bu konu hakkında yardım edecektir.

Tesettürlü kadınlar söz elbisesi seçerken vücut yapılarını da göz önüne alarak tercihler yapmalıdır. Renkler ve kesimler bu doğrultuda şekillenmelidir. Söz elbiselerinde tesettürlü kadınlar için hiç değişmeyen klasikleşmiş söz elbisesi modeller vardır. Peplumn detaylı söz elbiseleri en sık kullanılan söz elbiselerindendir. Yavruağzı gibi renklerle kullanılan peplum detaylı elbiseler kol ağızlarında ve yakalarda kullanılan beyaz güpür detaylarla söz merasimine uygun hale getirilir.

Söz elbiseleri arasında; iki renkli elbise modelleri de bulunmaktadır. Etekleri ve üst tarafı farklı renklerden oluşan söz kıyafetleri isteğe göre farklı renklerden de seçilir. Altı turkuaz üstü krem rengi olan söz elbiselerinde üst kısım dantelle işlidir. Bu tarz elbiseyi söz merasimine uygun hale getirir.

Söz elbiselerinde daha gösterişli modellerde vardır. Tercihlerinizde beyaz tene uygun bir seçim yapmak istiyorsanız klasikleşmiş bordo gibi renkler kullanabilirsiniz. Üst tarafı altın rengiyle işlenmiş olan bordo söz elbiseleri asil duruşlarıyla şıklığın simgeleşmiş halini ifade eder.

Daha romantik bir seçim yapmak istiyorsanız; alt ve üst kısmı dantelle işlenmiş olan söz elbiselerini seçin. Belinde kurdela gibi detaya sahip olan dantel söz elbiseleri şıklığınıza romantik bir görünüm katacaktır. Söz elbiselerinde ikili takımlarda bulunmaktadır. İç kısmı kolsuz elbise olan bu elbiselerin üst kısımlarında işli bir ceket bulunur. Belden oturtmalı bu ceketler genellikle parlak iplerle işlidir. Ceketiyle göz kamaştıran söz elbiselerinde kırmızı ve altın rengi bir arada kullanılır. Zıt renk uyumu söz elbiselerinde de önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Büyüleyici Pınar Şems Abiye Koleksiyonu 2017-2018 başlıklı makalemizde pınar şems abiye 2018, pınar şems abiye elbiseler 2018 ve pınar şems abiye modelleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git