En Güzel Tesettür Nişanlık Modelleri Tavsiyeleri 2016

En Güzel Tesettür Nişanlık Modelleri Tavsiyeleri 2016
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.532 kez okundu.

Tesettürlü kadınların nişan törenlerinde giydikleri veya çok beğendikleri nişanlık modelleri hareketli ve çok detaylı tasarımlardan meydana gelmektedir. Bu nişanlık modellerinde yeni sezon tercihlerini incelerken karşımıza pullu ve simli detayların sıklıkla çıktığını görüyoruz. Tesetütr nişanlık modelleri arasında; iki renkli nişanlıklar olduğu gibi tek renkli nişanlık modelleri de yer alıyor. Kırmızı, yavruağzı, nar çiçeği, turkuaz, pembe ve mor gibi renkler tesettür nişanlık modellerinde en çok tercih edilen renkler içinde yer alıyor. Nişanlıklarda başa örtülen süslü eşarplar yine taşlarla ve dantellerle süslenmiş olan ayrıntılardan oluşuyor.

Tesettür nişanlık modelleri arasında en çok tercih edilen nişanlık modellerinden biride; Osmanlı tarzı nişanlık modelleri. Bu nişanlıklarda yer alan kaftan detayları ve detaylı işlemeler nişanlıkları daha da gösterişli hale getiriyor. Nişanlıklarda yer alan Osmanlı tarzı nişanlık türlerinde bordo ve gold işlemeler en fazla kullanılan renkler içinde bulunuyor. Nişanlık türlerinden biride; pembe nişanlıklar. Pembe nişanlıklar hem tesettürlü hemde diğer kadınların sıklıkla kullandıkları nişanlık türleri arasında. Teseüttürlü kadınların da kullanmayı sevdikleri pembe nişanlık modellerinde; kabarık tasarımlar daha çok tercih ediliyor. Alt kısmı tamamen tül detaylı olan kabarık nişanlık modellerinde iki renkli modellerde bulunuyor. Alt kısmı pembe üst kısmı beyaz olan tesettür nişanlık modellerinde baş eşarp rengi de yine beyaz yada pembe olarak seçiliyor.

Tesettür nişanlık türleri içinde bulunan farklı tasarımlardan biride; beli fiyonk detaylı olan ve baş kısmı zincirlerle hareketlendirilen farklı model nişanlıklar. Nişanlığınızda kırmızı bir nişanlık modelini seçtiyseniz; başınıza seçeceğiniz eşarp sade kırmızı renkte olabilir. Fakat sade kırmızı eşarbın üzerine takacağınız parlak renk zincirler nişanlığınızı daha da şık gösterecektir. Arkasında ise büyük fiyon detaylı farklı bir model kullanabilirsiniz. Tesettür nişanlık türleri içinde; sade nişanlıklarda bulunur. Elbise detayına benzeyen sade bir tasarıma sahip olan bu nişanlık türlerinde genellikle saten ve dantel bir arada kullanılır. Etek kısmı saten üst tarafı dantel olan bu nişanlık modellerinde kollarda da dantel kullanılır. Baş örtüsü olarak pembe tonlarında eşarp kullanılır ve eşarbın üzerinde detaylı taşlı figürlere yer verilir. Böylelikle eşarpla birlikte nişanlığınız daha şık gözükür.

Alt kısmı tamamen tül üst tarafı da dantelden meydana gelen nişanlık türleri de bulunur. Bu nişanlıklarda daha çok pastel renkleri tercih edilir. Yavruağzı yada toz pembe gibi renkler bu nişanlık türlerinde sıllıkla kullanılır. Elinize de aynı renk tonlarında yada mor renginden meydana gelen bir çiçek buketi alarak bu renkte ki nişanlıklarınızı tamamlayabilirsiniz. Gül kurusu ve yavru ağzı gibi renkler bu nişanlık türlerinde kullanılan uygun renklerdendir. Tesettür nişanlığınızı iki renkli modellerden düşünüyorsanız eşarp rengini etek renginizden seçmelisiniz. Pembe ve beyaz renklerinden meydana gelen ve pembe eteğe sahip olan nişanlığınız için pembe bir baş örtüsü tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Orta Yaş Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli? başlıklı makalemizde orta yas tesettur abiyeler, orta yas tesettur elbiseler ve orta yas tesettur giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git