Büyük Beden Tesettür Giyimde En Doğru Kombin Önerileri

Büyük Beden Tesettür Giyimde En Doğru Kombin Önerileri
21 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.613 kez okundu.

Büyük beden tesettür giyimde kadınların vücutlarındaki fazlalıkları kapatmak için giydikleri kıyafetler genellikle koyu renkli ve çok desenli kıyafet modellerinden meydana gelir. Kıyafetlerde renkler kadar modelinde önemi vardır. Bedenin kusurlarını saklamak üzere üretilmiş olan kıyafet modellerinde uzun etekler, bol pantolonlar ve dökümlü gömlekler sıklıkla kullanılır.

Büyük beden tesettür giyimde tunik modellerinin uzun ve A kesim olması oldukça önemlidir. Dar etek detayları vücudunuzu daha kalın göstereceği için geniş etek detaylaına sahip olan tunikler kullanmanızda fayda var. Büyük beden tesettür giyim kombini yaparken sadece tek renk kıyafetlerden faydalanmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine etnik desenli kıyafetler de oldukça iyi seçenekler arasında yer alacaktır. Basenlerinizi örten tunikler siz oldukça zayıf gösterir. Elbise tercihinde ise yine alt tarafı geniş olan pileli eteklere sahip elbiseleri tercih edebilirsiniz. Elbiseleri günlük hayatınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizi daha çok boyuna çizgili kıyafetlerden seçerseniz daha zayıf görünmeniz mümkün. Enine çizgili tuniklerden kazaklardan ve hırkalardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Kıyafetlerinizde her zaman siyah yada koyu renkleri tercih etmelisiniz. Siyah rengi haricinde seçebileceğiniz koyu renkler arasında; lacivert ve bordo gibi renklerde yer alıyor. Uzun eteklerin sizi her zaman daha zayıf göstereceğini unutmayın. Kalem etekler yerine uzun etekler tercih edin. Hatta elbiselerde bile bu kurala dikkat edin. Ara boy elbise ve etekler tercih etmeyin. Tuniklerinizin ve giydiğiniz uzun elbiselerin üstüne kemer takmayı unutmayın. Bu kemerleri kalın değil ince şekillerde tercih edin. İnce kemer her zaman daha zayıf gösterecektir. Kalın kemerlerden kesinlikle uzak durmanızda fayda var. Kumaş pantolon tercihi kadınların ilk tercihlerinden biridir. Özelliklede tesettürlü kadınlar kumaş pantolonu daha sık kullanırlar. Kumaş pantolonunuzu beli yüksek olan modellerden tercih edin. Böylelikle daha zayıf görünebilirsiniz. Bacakalrınız uzun gözüekeceği için kilolu görünmezsiniz.

Sivri burun ayakkabılar sizi her zaman daha zayıf gösterecektir. Ayakkabıların burunlarında yer alan incelik bedeninize de yansır. Küt veya yumurta burun ayakkabılar yerine sivri burun ayakkabıları tercih edin. Ayakkabılarınızın etek yada pantolonla aynı renkte olmasına özen gösterin. Üzerinizde bir çok canlı rengi bir arada barındırmayın. Basen bölgeniz kalınsa bu kısmı kapatmak için uzun tunikler tercih edin. Uzun tunikler hem belinizi hemde basen bölgenizi iyi şekilde saklayacaktır. Tuniklerinizn rengi her zaman sade renklerden oluşmalı. Canlı renklerde yaz günleri en fazla beyaz rengini tercih edin. Böylelikle yaz günü içinde güzel bir renk tercihi yapmış olacaksınız.Etek giydiğinizde kış mevsimi için opak çorap giymeyi unutmayın. Opak çorap bacaklarınızdaki fazlalıkları örtecektir. İnce çoraplar giyerek bacaklarınızın kalınlığını daha fazla ortaya çıkarmayın. Eteğin rengine göre opak çorap rengini seçmeniz daha iyi bir kombin yaratacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettur Giyimde Şık Deri Kombinleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde deri ceket modelleri tesettur, deri kombinleri tesettur ve tesettur deri modeller 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git