Büyük Beden Tesettür Giyim Kombinleri Nasıl Olmalı ?

Büyük Beden Tesettür Giyim Kombinleri Nasıl Olmalı ?
4 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 4.050 kez okundu.

Büyük beden kadınlar için tesettür giyim kombinleri yaparken nereyi gizlemek istiyorsanız o bölgede çeşitli kıyafet hileleri yapmanız gerekmektedir. Kilolar eşit olarak tüm vücudunuza yayıldıysa o zaman kesimlerin gücünden yada renklerin hilelerinden faydalanarak kombinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Büyük beden tesettürlü kadınlar her ne olursa olsun dar kıyafetlerden uzak durmalıdır. Moda diye üzerinize giydiklerinize dikkat edin. Dar bir elbise yada bluz giymek istiyor olabilirsiniz fakat; bu kıyafet sizin bel ve göğüs bölgenizi daha çok ortaya çıkaracaktır. Bunun için şifon bluzlerden faydalanmak en iyi seçimdir. Şifon bluzler daha rahat ve geniş kesime sahiptir. Vücudunuzda hiç bir fazlalığı öne çıkarmazlar. Şifon bluzün altına yine uzun bir etek giyerek kombin oluşturabilirsiniz.

Renk seçimi büyük bedende dikkat edilmesi gerekilen en önemli noktadır. Renk tercihi mutlaka koyu olmalıdır. Açık renkler, enine çizgiler ve büyük desenli yada asimetrik desenli kıyafetler sizi daha fazla kilolu gösterir. Bu nedenle kombin yaparken tek renk uyumuna özen gösterin. Koyu renkler fit görünmenizi sağlar. Bu nedenle koyu renk bir gömlek giyerek altına yine bir etek tercih edebilirsiniz.

Uç kısmı asimetrik kesilmiş gömleklerden uzak durun. Önü kısa arkası uzun yan tarafları çeşitli şekillerde kesilmiş olan gömlekler sanıldığının aksine kilolu olduğunuzu daha fazla ortaya çıkarır. Gömlek yada tunik uçlarının mutlaka düz kesilmiş olması gerekmektedir. Aynı şekilde pantolon giydiğinizde paçaları kesinlikle dar olmalıdır. Geniş paçalı pantolon giymek gibi bir yanlışa düşmeyin. Boyunuz özellikle de çok uzun değilse bu kesinlikle büyük bir hata olacaktır. Geniş paçalı pantolonlar kısa boyla birleştiğinde sizi daha kilolu göstereceği için dar paçalı pantolonlardan yardım alın.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Modası Kış Giyim Trendleri 2016-2017 başlıklı makalemizde genç tesettür kombinleri 2017, kış kombinleri tesettür ve tesettür kış modası 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git