2019 Tesettür Nişan Abiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?

2019 Tesettür Nişan Abiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ?
3 Mayıs 2019 tarihinde eklendi, 3.324 kez okundu.

Nişan gibi kadınların çok önem verdiği özel günlerde kıyafet arayışı sizi strese sokabilir. Günlerden beri yaptığınız araştırmalar bir sonuç vermiyor ve nasıl giyineceğinizi bilmiyorsanız; yazımızın içeriğini inceleyerek nişan da nasıl giyinmeniz gerektiğini pratik yoldan öğrenebilirsiniz.

2019 Tesettür Nişan kıyafeti seçerken kapalı kadınlar tesettür kurallarına uygun davranmalıdır. Abiye çeşitlerini gözden geçirirken bu kurala bağlı kalmanız gerekir. Kıyafet hem özel gün için çok şık olmalı hem de sizi gece boyu sıkmamalı ve rahat ettirmelidir. İlk olarak tesettüre uygun olması, şık ve rahat olması kurallarını bildiğinizi varsayarak diğer ayrıntılara geçelim.

Nişan günlerinde kapalı genç kızların severek kullandıkları modeller arasında Mevlana tasarımlı abiye elbiseler bulunmaktadır. Bu tasarım hem modern hem de şık bir çizgi yarattığıiçin sıklıkla tercih edilir.

Abiye elbiseler içinde üzerinde bol nakış olan nişan abiyelerinden de yardım alabilirsiniz. Nakışlar simli veya incilerden oluşmalı  törende şıklığınızla göz kamaştırmalısınız.

Abiye tesettür nişanlığınızı hangi modelden seçerseniz seçin eşarp ve ayakkabı uyumuna mutlaka özen gösterin. Yan aksesuarlar şık olmadığı sürece şık olmanız imkansızdır.

Aklınız onca seçim arasında karıştıysa stil danışmanlarına başvurabilir. Boyunuz, kilonuz ve ten renginiz için bir kere fikir danışabilirsiniz.

Boyunuz çok kısaysa dar abiyelerden uzak durmalı, uzun boy ölçüsüne sahipseniz çok topuklu ayakkabı seçerek abiyenin güzelliğini  kapatmamalısınız. Bu gibi stil kuralları ile nişan törenizde şıklığa daha kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

Tesettür nişan abiye seçerken senenin renklerini kullanmayı ihmal etmeyin. Son senelerde abiye modellerinde; pembe, fuşya, su yeşili, lila, yavruağzı gibi soft renkler tercih edilmektedir. Nişanınızda ağır renkler kullanmak istiyorsanız saks mavisi gibi dikkat çekici renkleri tercih edebilirsiniz.

Nişan tesettür abiye modellerinde güpürlü modellerde şıklığınıza şıklık katacak ayrıntıların başında gelmektedir. Kollarda, gövde kısmında ve hatta eteklerde yer alan güpürler nişan abiyeleri için uygun ayrıntıları oluşturmaktadır.

Özel günlerde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ta; ten rengine uygun kıyafetler seçmenizdir. Sarı alt tonlu bir cildiniz varsa; soft renklerden uzak durun. Koyu ve ağır renkler size daha uygundur. Aksi halde soft renkler içinde teniniz daha solgun görünecektir.

Bir önceki yazımız olan Büyüleyici Pınar Şems Abiye Koleksiyonu 2017-2018 başlıklı makalemizde pınar şems abiye 2018, pınar şems abiye elbiseler 2018 ve pınar şems abiye modelleri 2018 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

2019 Tesettür Nişan Abiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git